Akciğer Temizleme Yolları

Bu yazımızda kısa bir süre içerisinde akciğeri temizleme yöntemi ve toksinlerden arındırma yollarından bahsedeceğim. Bu yöntemler ile birlikte ciğerlerinizdeki rahatlamayı hissedecek sigara,pis hava gibi etmenlerin bir kısmını vücudunuzdan atmış olacaksınız. Bu akciğer temizleme yöntemlerini 8 kısa özetle uygulamaya geçirebilirsiniz.

1.Aşama

Öncelik ile yapmanız gereken bir diyet programı varsa bu programa 72 saatlik kısa bir ara vermek.Çünkü bu esnada tüketmeniz gereken bazı besinler olacak ve bu besinler sizin diyet programına uymayabilir.Ayrıca bu gıdaları tüketirken yan gıdalardan uzak kalarak bu gıdaların etkisini arttırmamız gerekir.Özellikle yağlı gıdalardan uzak kalarak bu işlemi hızlandırabilirsiniz.

2.Aşama

2. aşamamız saflaştırma aşamasıdır.Bu aşamada uykudan önce bitkisel çay içmek gerekir.Bu sayede bağırsak fonksiyonları hızlandırılarak kabızlık etkisi uzaklaştırılır ve toksinlerin uzaklaşması daha hızlı hale gelir.Bu sayede akciğer için yükünün hafiflemesi demektir.Ayrıca kahvaltıdan önce 300ml suya limon suyu sıkıp içmeniz gerekir.

3. Aşama

Bu aşamamızda bol greyfurt ve ananas suyu tüketmemiz gerekir.Bu iki meyve doğal antioksidan açısından oldukça zengindir.Bu antioksidanlar akciğerimiz için oldukça büyük öneme sahiptir.Akciğer temizlenmesi esnasında bolca antioksidanlar görev almaktadır.

4. Aşama

Bu aşamamızda potasyum yüklemesi yapmamız gerekiyor.Potasyum kan basıncını düzenlemede görev almaktadır.Bu sayede vücutta tonik etkisi görmektedir.Özet olarak temizlik toniği görevini potasyum üstlenmektedir.Potasyum açısından zengin olan besinler tüketilmelidir.Özellikle fasülye,ıspanak,mantar,kuru kayısı,yağsız yoğurt,domates,havuç gibi besinler potasyum açısından zengin besinler arasındadır.

5. Aşama

Kahvaltı ve öğle yemeği arasında havuç veya havuç suyu tüketmeliyiz.Yemekten önce içilen havuç suyu kanı alkalileşme adına büyük bir etkisi vardır.Alkalileşme sayesinde kandaki ph değeri ayarlanır ve toksitler daha çabuk uzaklaştırılır.Yüksek alkali seviyesindeki kan akciğere giderek zararlı etkilerin uzaklaştırılmasında büyük etki sağlamaktadır.

6. Aşama

Yatmadan önce kızılcık suyu içmek.Kızılcık suyu akciğerde enfeksiyona neden olan bakteriler ve toksitlere karşı bir savunma görevi üstlenmektedir.Bakterilere karşı bu konuda kızılcık suyunun büyük yardımları dokunacaktır.

7. Aşama

Vücut bakımı ve egzersizler.Günlük yapılacak olan 30 dakikalık bir egzersizle birlikte terleme gerçekleşecektir.Bu terleme esnasında vücuttaki toksinler terle birlikte dışarı atılmada büyük etkiye sahiptir.Mümkün olduğunca bol egzersiz ve belli bir plana göre düzenli olarak egzersiz yapılması önemlidir.

8. Aşama

Okaliptüs meyvesi zor bulunacak olsa da bir şekilde ulaşılmalı ve sıcak suyla 10 damla okaliptüs damlatılarak su soğuyana kadar suyun buharını içimize çekmeliyiz.Okaliptüs akciğer temizliğine olumlu etkisi oldukça fazladır.

Yukarıda bulunan akciğer temizleme yollarına başlamadan evvel yapmamız gerekenlerden biri de kesinlikle sigara ve alkolden uzak durmaktadır. Bu zararlı içecekleri kullanıp aşamaları uygulasak dahi pek bir etkisi olmayacaktır. Mümkün olduğunca sigara ve alkolden uzak kalarak akciğer temizliğimizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirmiş olacağız. 3 günlük bu işlem sonunda ciğerlerinizdeki rahatlamayı sizde farkedeceksiniz. Sağlıklı ve mutlu yaşamlar.

Bir önceki yazımız olan Kil Maskesi Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde cilt bakımı, kil maskesi ve kil maskesi evde yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir