Alanyada Tatil

Alanya, Coğrafi ve fiziki özellikleriyle, modern otel ve lüks motelleriyle tatil konusunda oldukça talep edilen tatil beldelerinden biridir. İnsanları cezbeden geniş plajlarıyla, meraklılar için sayısız tarihi eserleriyle bunun yanında sayısız balık lokantaları ve barlarıyla mükemmel bir tatil merkezi olarak bilinmektedir. Alanya gelenlerini, yarımada üzerinde bir taç misali gibi kurulmuş 13. Yüzyıldan kalma Selçuklu kalesiyle, eşsiz tersanesi ve anıtsal güzellikteki sekizgen kulesi ile karşılar. Limon yolu boyuncada alışverişi sevenler için, el sanatları, deri giysi, yöreye has farklı renklerde boyalı su kabaklarının satıldığı bujiteriler alanyayı tercih misafirlerine hizmet vermektedir.

Araştırmacı bir kimliğe sahipseniz eğer damlataş mağrasına doyamayacak, etnoğrafya müzesini gezerken de kendinizi çok farklı bir dünyada bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Tekneyle ulaşabileceğiniz üç deniz mağrası, fosforlu mağraları, geçmiş zamanda korsanların kadın esirleri tuttukları kızlar mağrası ve aşıklar mağrası gerçektende alanyanın gezilecek ve hayran kalınacak mekanların başlıcalarıdır. Ayrıca Dim Çağı Vadisi serinlemek isteyenler ve doğayla baş başa kalıp kafa dinlemeyi tercih edenlerin vazgeçilmezi olma özelliğindedir. Gerçekten de deniz , kum sahil ve unutulmaz anların yaşanabileceği rüya kent konumunda misafirlerini ağırlayacak kum cennetidir.

Bir önceki yazımız olan Bodrum Tatil Köyleri başlıklı makalemizde bodrum gezilecek yerler, bodrum tatil ve bodrum tatil köyleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir