Google Drive Uygulaması

Google Drive, isminden de anlaşıldığı gibi Google tarafından kullanıcıları için ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz birden fazla özelliği vardır. Bunlardan biriside Google Drive özelliğidir. Ancak Gmail hesabınız var ise sizde kolaylıkla Google Drive uygulamasını kullanabilirsiniz. Google Drive içeriğinde birden fazla değişik kategori yer almaktadır. Otomatik olarak 15 GB ücretsiz hafıza alanından faydalanırsınız. Dilerseniz daha çok depolama alanı satın alabilirsiniz.

Peki Google Drive servisi sayesinde neler yapabilirsiniz.?

Google Drive üzerinden fotoğraf veya dosya paylaşabilir ve internet bağlantısı olması şartıyla dilediğiniz yerden depoladığınız dosyalarınızı veya bilgilerinizi ulaşabilirsiniz. Google Drive size ilk olarak üyelik başlangıcı için 15 GB kullanım alanı vermektedir. Bu sayede depolamayı kullanabilirsiniz. Eğer yetmezse farklı alan seçimlerini satın alabilirsiniz.

Google Drive’a üye olmak oldukça kolay bir işlemdir. İlk olarak yapmanız gereken işlem Google üzerinden bir Gmail hesabı almanız yeterlidir. Gmail bilindiği gibi Google ücretsiz servislerinden biridir.
Google Drive hesabınızı istediğiniz gibi istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Bunlar Windows, Mac Os, Android, Windows Phone olarak söyleyebiliriz. Fakat bunlardan en çok kullanılan işletim sistemi ise kendi işletim sistemi olan Android olduğunu söyleyebiliriz. Google Play sayesinde Google Drive uygulamasını indirerek basit bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Drive, tüm belgeleriniz için oldukça güvenli bir yerdir ve evraklarınıza dilediğiniz akıllı telefondan, tabletten ya da bilgisayardan erişm sağlayabilirsiniz. Drive’daki belgeleriniz (Mesela; videolar, resimler ve belgeler) güvenle yedeklendiği için onları kaybetme söz konusu dahi değildir. Uygulamadayken, diğer kullanıcıları belge veya dizinlerinizde dilediğinizi görüntülemeleri, düzenlemeleri veya üzerinde yorum yapmaları için kolayca davet edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan WordPress Adsense Reklam Eklentisi başlıklı makalemizde adsense eklentisi, adsense reklam eklentisi ve adsense reklam yerleşimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir