İnstagram Tanınmış Kişi

İnstagram aslında tamamen fotoğraf paylaşım yapılması için kurulmuş bir sosyal medya uygulaması olmasıyla nedeniyle çoğunlukta mobil odaklı bir ağ amaçlı kullanılır. Fotoğraf paylaşımı yapılan sosyal medya sitesi olarakda çok kullanıcıya sahip bir uygulamadır. Bu nedenle de özellikleri konusunda detaylı bilgi sahibi olmakta yarar vardır. İnstagram Hesabının Yanındaki Mavi Tik İşareti Nedir? sorularına en uygun cevap olarak “Onaylanmış Hesap” olduğu bilinir. Onaylanmış hesap o kişiye ait doğru ve resmi hesap olduğunun kanıtı anlamını taşır. İnstagram’da onaylanmış hesap için bu rozete sahip çokta kolay değil. Ayrıca para ile de satılan bir uygulama değildir. Tanınmış veya belli bir üne, takipçi sayısına ulaşmış kişiler tarafından yapılan başvuru sonucunda onaylanıp alınabilir. İnstagram mavi tık sahibi olmak için kullanıcının en az 5.000 takipçisi olmasıda önemli hususlardan biridir. Ancak bu kesin mavi tık alacağı anlamına da gelmiyor, sadece başvuru yapabilir. Başvurunun onaylanmasının hızlanması için yurt içinde veya yurt dışında belirli bir üne sahip olması gerekiyor.

İnstagram Hesabında Mavi Tık İşareti Nasıl Alınır?

Bu başvurunun yapılabilmesi için belirlenen herhangi bir husus bulunmuyor. Başvuru için gereken en önemli faktör ise instagramı aktif olarak kullanmak ve hesap içindeki tüm bilgilerin gerçekten size ait olması, ve bu bilgilerin kesinlikle doğru olması gerekmektedir. Takipçi sayısı da tabi ki çok önemlidir. En az 5.000 takipçisi olan bir instagram hesabı olmalıdır. İnstagram mavi tık almak aslında instagram hesabınızı onaylatmak gibi de denebilir. Aynı zamanda sahte bir çok hesap doğmasına engel olabilecek bir uygulamadır. Bu sebeble aynı kullanıcı adı ile açılacak diğer instagram hesaplarını şikâyet edip kapatmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

İnstagram Tanınmış kişi, fenomen, marka, iş adamı, sanatçı yada sporcu olan kişiler belli takipçi sayısına ulaştıktan sonra mavi tık için başvuru yapabilir. Bunun için instagram yöneticileri ile mail yoluyla iletişim sağlayabilir. Onaylanan başvurular sonrasında instagram hesabında kişi adı yanında görünecek mavi tık şeklinde bir rozet yer alır.

Bir önceki yazımız olan İnstagram Fotoğrafları Nasıl Büyültülür başlıklı makalemizde instagram fotoğraf büyültme, instagram fotoğrafları nasıl büyültülür ve instagram güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir