İOS 10 Güncelleme ve Çözümü

Apple cihazların İphone modellerinde uzun zamandır beklenen ios 10 güncellemesi sonunda kullanıcılarına indirme fırsatını sağladı. İphone 7 serisi olan cihazlarda hazırda kurulu olarak gelen ios 10 sürümü, bir tek iphone 5 ve üzeri cihazlarını desteklemektedir. 13 Eylül gününden sonrasında hizmeti verilmekte olan ios 10 güncellemesini indirebilmeniz için, cihazınızın AYARLAR kısmından GENEL > YAZILIM > GÜNCELLEME ilerlemesini izlemeniz gerekiyor. Apple tarafından gönderilen güncellemenin ortalama boyutu 1.1GB ‘dır.

Sizde bu güncelleme sonrasında yazılım güncellemesini ilerletirken YAZILIM GÜNCELLEMEDİ başlığı altında ( İOS 10 İNDİRİLİRKEN BİR SORUN OLDU. ) tarzında bir uyarı görüyorsanız eğer doğru yerdesiniz demektir. Yapılacakları aşağıda listelediğim şekilde yapmanız gerekiyor.

– Şarjın en az %50 olduğunu kontrol etmeniz gerekiyor.
– Akıllı telefonunuzun şarja takılı olduğundan ve şarj olduğunu kontrol edin.
– Güç tasarruf modunun kapalı olmasına dikkat edin.
– Wifi ile güncelleme yapıldığından dolayı wifi bağlantınızın iyi olmasına dikkat edin.
– Yeterince boş alan olduğunu kontrol edin.
– Güncelleme yaparken herhangi bir işlem ile ilgilenmeden ekranın kapanmamasına özen gösterin.

Eğer bu yukarıda yazılanları dikkatlice gözden geçirip yapmanız gerekiyor. Eğer olmuyorsa iphone hard reset atarak yeniden deneyin. En son olarak cihazınızı itunes ile bilgisayar bağlantısı sağlayıp sürüm güncelleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Whatsapp Yeni Özellikleri Neler başlıklı makalemizde whatsapp, whatsapp 3d touch ve whatsapp ayarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir