İphone Ekranım Kırıldı

Çoğumuzun başına gelebilecek bir durum ve sonucunun telefonun fiyatına denk gelen bir büyüklükte sorun çıkartacağı durum; iPhone ekranının kırılması. Apple, müşteri hizmetlerinde önem veren bir firma ve bu tutumu ile dünyanın en dürüst firmaları içerisinde yer alıyor.

Şimdi düşünün ki iPhone 6 Plus’ınızı veya iPhone 6’nızı yere düşürdünüz ve ekran kırıldı. Bu durumda yapılabilecek şey kesinlikle yetkili bir servisin yoluna düşmek olacaktır. Fakat iphone ekranının kırılması garanti kapsamına girmemektedir. Fakat size yetkili servis ekranınızın kırılma şekline göre 900 TL ile 1.500 TL’ye gibi rakamlarda bir tutar çıkartacaktır. Bu tutarı ödemeniz şeklinde sadece kırık/bozuk iphone ekranınız yenisi ile değiştirilecektir.

Fakat böyle olunca kim telefonunun fiyatına denk gelen bir tutarı ödeyerek sadece ekranının değişmesini razı olur ki? Tam da bu noktada Apple diğer firmaların tam olarak yapmadığı güzel bir uygulamaya denk geliyor ve sadece Apple Store’larda sunulan cihaz değişimi uygulamasını ( swap işlemide denebiliyor ) kullanıcılarına sunuyor.

Nedir bu cihaz değişimi dediğinizi duyar gibiyim. Herhangi bir Apple Store’a girdiğinizde ve kırık ekranlı iphone telefonunuzun durumunu anlattığınızda size iki seçenek gösterilir.

Ekran değişimi
: Yaptığımız araştırmalarda Apple Store’larda iphone ekran değişimi 350 TL ile 550 TL arasında bir rakama yapılıyor.
Cihaz değişimi: Yine yapmış olduğumuz araştırmalarda Apple Store’larda iphone cihaz değişimi 900 TL ile 1.300 TL arasında bir ücrete yapılıyor.
Fakat bu ücretleri garanti kapsamında içerisinde olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı baz alarak anlatıyorum. Garanti kapsamında diğer modeller için çıkartılacak olan ücretlerin daha farklı olacağını düşünüyorum.

Ekran değişimi hizmeti yetkili servislere göre daha kısa sürede ve daha makul bir fiyatla sağlanıyor. Cihaz değişimi ise sadece 1 defaya mahsus oluyor ve talep edilen rakam oldukça normal. Sonuç olarak ekranınız kırılırken iphone telefonunuzun sadece ekranının darbe alması gibi bir konu söz konusu olmayabilir. iPhone’nun kasa kısmında da darbe olabilir veya ekran değişimi işleminde bu tip alınan darbe sonucu çökmeler/atmalar olacaktır. Bu nedenle iphone cihaz değişimi en mantıklı seçenek oluyor sanırım.

NOT: Cihazınızı Apple Teknik Servis’e bırakmadan evvel iphone yedeklemenizi alabiliyorsanız mutlaka alın.

Bir önceki yazımız olan Clash Of Clans Hesap Aktarma başlıklı makalemizde clash of clans, clash of clans hesap aktarma ve clash of clans hesap değiştir hakkında bilgiler verilmektedir.

One thought on “İphone Ekranım Kırıldı

  1. İphone telefon kullanıcılarının oldukça dikkatli olmaso gerektiği bir konu iphone ekranlarının fiyatlarının yüksek olmasından dolayı silikon kılıfla birlikte kullanmakta her zaman fayda var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir