iPhone Sürüm Düşürme

iOS’ta ara sıra pişmanlık dolu bir güncelleme ile denk gelebilirsiniz. Cihazın sürümünü bir alt ios sürüme düşürmek isteyebilirsiniz. Ancak Apple’ın aldığı mükemmel güvenlik önlemleri sayesinde ios sürüm düşürme de bulunuyor. Apple, güncelleme geldikten bir zaman sonra sürüm düşürme özelliğini iptal etmek amaçlı imzaları kapatır. İmzalar kapatılmışsa eğer, ne o sürümü düşürebilirsiniz, ne sürüm düşükse o sürüme yükseltebilirsiniz.

Peki bu imzaları nereden indirebiliriz.?

https://ipsw.me/

iphone-surum-dusurme iPhone Sürüm Düşürme

İmzaların durumunu kontrol edebilirsiniz. Fakat fotoğrafta gördüğünüz gibi yeşil olarak belirtilmişse, o sürüme güncelleme yapmak mümkün olabilir. Kırmızı renkte ise kapalıdır, güncelleme mümkün olamaz. Kontrol ettiğiniz siteden, yeşil olan sürümü işaretledikten sonra bilgisayarınıza indirip güncelleme yapabilirsiniz.

A – ) Apple cihanızına yüklenecek olan sürümü seçip Dowload butonuna tıklıyorsuz. (örneğin iOS 9.1) ( iPhone’nunuz Amerikadan gelmemiş ise Global‘dir. Global’i seçiniz.)

B – ) İndirme işlemi bittikten sonra iTunes programını açıp

C – ) Telefon kısmına geçtikten sonra; Klavyeden shift_key (SHIFT) Tuşuna basılı tutup Güncelle butonuna Mouse’un sol tuşu giriş yapıyorsunuz.
iphone-surum-dusurme iPhone Sürüm Düşürme

D – ) Açılan sekmeden indirmiş olduğunuz ipsw dosyasını seçiyoruz, ok deyip güncellemenin yüklenmesini bekliyoruz

Olası Hata ise :
Bu güncelleme, iPhone’unuz ile uyumlu değil: İmzalar kapandığı için güncellemeyi yükleme yapamazsınız. işlem tamamlanmıştır. İyi günler Dileriz 🙂

Bir önceki yazımız olan ADSL Wifi Şifremi Unuttum başlıklı makalemizde adsl şifremi unuttum, adsl şifresi ve şifremi unuttum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir