Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı

Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı film yorumu ile karşınızdayım. Johnny Depp ve Brenton Thwaites‘in başrollerinde oynadığı film genel anlamda çokta kötü değil.

Yaklaşlık 6 senedir devam eden filmin çıkmasını heyecanla beklediğimiz Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı sonunda sinema severler ile buluştu. Film, kesinlikle 4 seriden çook çok iyi olsa da gerçek anlamda iyi bir film olmayı başaramıyor.

Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı

Film, gayet güzel bir şekilde başlasa ilerledikçe seneryonun dışına çıkıyor. Bazen izleyenleri o kadar bayıyor ki ilk mola sonunda salondan kaçma hissi uyandırıyor. Özellikle bir kaç sahne olduğundan fazla uzatılmış. Bu durumun birkaç bayat espiriyle düzeltilebileceği düşünülmüş ama ne yazık ki bu durum filmin kalitesini aşırı şekilde düşürmüş. Üstelik Javier Bardem gibi usta bir oyuncu bile filmi kurtaramamış. Genel olarak: İlk yarı tam anlamıyla berbat ötesi diyebiliriz.

İkinci yarı sanırım ilk yarıdan daha iyi gibi geldi. İkinci yarıda film kendini baya bi toparlamayı başlıyor ve bize o eski serilerinde verdiği duyguyu tekrardan yansıtıyor. Filmin kötü adamı Salazar, rolünü gerçekten çok iyi yapıyor ve filmi “kötü”den, “fena değil” derecesine getirebilmeye canı gönülden uğraşıyor. Diğer yandan Will Turner’ın oğlu Henry Turner’ı oynayan Brenton Thwaites ve Carina Smyht’i oynayan Kaya Scodelario izleyenleri gerçekten kısa zamanda kendilerine alıştırıyor.

Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı Filminin Konusu

“Kaptan Salazar’ın yönetimindeki hayalet korsanlar, önlerine çıkan bütün engelleri yok ederek Şeytan Üçgeni’nden kaçmayı başarıyor. Salazar, Jack’ten intikamını almayı planlıyor. Jack, Salazar’dan kurtulmak için Poseidon Asası’nın peşine düşer. Bu asayı bulmak içinse halk arasında “cadı” olarak bilinen gök bilimci Carina Smyth ve Will Turner’ın oğlu Henry Turner’dan yardım alması gerceğini kendisi de biliyor.

Ve son olarak “Bu film izlemeye değer mi?” diyorsanız evet, değer. Tamam senaryo açısından iyi olmasa da film tam anlamıyla görsel şölen. Bana kalırsa, sırf o efsane müzikler ve Kaptan Salazar için gidilebilir. Ve unutmadan, filmin içinde bir after credit sahnesi var ki, yani film tam anlamıyla bitmeden salonu terketmeyin.

Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı Fragmanı

Bir önceki yazımız olan Arabalar 3 Filmi başlıklı makalemizde arabalar 3, arabalar 3 izle ve arabalar filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir