Kıbrıs Tatil Köyleri

Akdeniz sıcağının yoğun olarak yaşandığı Kıbrıs tatil köyleri, yavru vatanda muhteşem bir tatil olanağı sunuyor. Hayatın sıradanlığında bir değişiklik yapmak isteyenler ve farklı bir mekan arayışında olanlar için Kıbrıs tatil köyleri ideal bir tatil merkezi seçimi olacaktır. Akdeniz’in en sıcak ve en temiz suları, mavi bayraklı plajları ve sıcak insanları ile Kıbrıs tam bir tatil mekanı.
Sıcak iklimi ve berrak denizi ile burada kemiklerinize kadar ısındığınızı ve enerji dolduğunuzu hissedeceksiniz. Yalnızca denize girip yüzmekle yetinmeyenlerden seniz ve biraz macera arıyorsanız, Kıbrıs adasındaki tatil köyleri tarafından sunulan Jet Ski, muz, ringo gibi aktivitelerden faydalanabilirsiniz.

Eğer Güney Kıbrıs’a geçmeyi düşünüyorsanız, Shengen vizesi almanız gerekiyor. Ayrıca tatilini Güney Kıbrıs’ta geçirmek isteyenler Türkiye’den direk olarak Güney Kıbrıs’a inmeliler, Kuzey Kıbrıs’tan Güney Kıbrıs’a geçmek orada doğan birinci dereceden bir yakınınız yok ise imkansız.
Muhteşem sahillerinin yanı sıra Türkiye’ye çok yakın olması ve çok farklı bir kültür barındırması burayı ilgi odağı haline getiriyor. Kuzey Kıbrıs’ta para birimi olarak Türk Lirası kullanılıyor, yani döviz bozdurmakla uğraşmanız gerekmiyor. Yalnızca 1,5 saat uçak yolculuğu ile varabildiğiniz Kuzey Kıbrıs’ta tatil yapmanın güzel yanlarından bir tanesi de Türkçe olarak anadilimizde iletişim kurabilmek. Yabancı diliniz olsa bile bir başka yerde hissettiğiniz yabancılığı burada hissetmiyorsunuz.

Kıbrıs’ta tatil yalnızca deniz ve güneşten ibaret değil, burası oldukça köklü bir yerleşim merkezi olduğundan tarihi eser bakımından da oldukça zengin. Pek çok milletten pek çok farklı tarihi eser barındıran Kıbrıs’ta her sokak tarih kokuyor. İlginç lezzetlere sahip olan Kıbrıs mutfağından buraya gelmişken şeftali kebabını yemeden gitmemenizi de özellikle tavsiye ederiz. Kıbrıs’a özgü el sanatlarını sergileyen çeşitli dükkanlar da hediyelik alış verişi için çok uygun.

Bir önceki yazımız olan Çeşme Tatil Köyleri başlıklı makalemizde çeşme tatil, çeşme tatil köyleri ve çeşmede tatil hakkında bilgiler verilmektedir.

One thought on “Kıbrıs Tatil Köyleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir