Mutlu Ol Huzurlu Yaşa

Kendinize zaman ayırmayı tercih edin, mutlu olmak kolaydır yeterli siz mutlu olmayı gerçekten isteyin. Okuduğunuz kitaplar ve izlediğiniz filmler siz farkında olmadan olumsuz yönde etkilemek için yeterli olacaktır. Kendinizi rahat hissettirecek kitaplar okumayı tercih edin. Rahatsız edecek olumsuz sahneleri olan filmleri izlemeyin, beden rahatlığı kadar ruhen de rahat olmalısınız. Eğitici ve öğretici filmler her zaman iyi gelecektir.

Uzun zamandır görüşmediğiniz dostlarınızla ve akrabalarınızla bir araya gelmek, eskiden birlikte geçirmiş olduğunuz iyi günleri hatırlamak gibi aktivitelere katılın. Sosyal hayatınızı geliştirmeyi deneyin, spor salonuna yazılmayı deneyin. Gün içerisinde fırsat bulduğunuz zamanlarda kafanızı dinleyin, şehrin gürültüsünden uzak vakit geçirmeyi tercih edin. Arkadaş çevresinde seçici olmalısınız, bazı kötü alışkanlıkları olan arkadaşlarınızı iyi seçmeyi öğrenmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan İnsan İlişkileri ve İletişim başlıklı makalemizde huzurlu yaşa, insan ilişkileri mutlu ol ve insanlarla iyi geçinme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir