Sağlıklı Cildin Sırları

Temizlik, sağlıklı bir cilt için oldukça önemlidir. Ancak cildi temizlerken kullanılacak ürünler kişiden kişiye ve cilt tipine göre değişiyor. Örneğin yağlı ciltlerin daha fazla yıkanması gerekirken, kuru ciltleri daha az yağlı olan ürünlerle temizlemek, önem taşıyor. Cildinizi düzenli olarak temizlediğiniz de siyah noktalarınıza çok daha çabuk veda edebilirsiniz.

– Düzenli uyku uyumak sağlıklı cilt için çok önemli. Uykusuzluk, cildin daha yorgun ve mat görünmesine neden oluyor. Olduğunuzdan daha yaşlı görünmek istemiyorsanız uykunuzu önemseyin.

– Güneş koruyucu kremleri mutlaka kullanmalısınız. Bunun yanı sıra göz çevresinde ince çizgilerin oluşmasına ya da daha da belirginleşmesine engel olmak istiyorsanız güneş gözlüğü kullanmayı da ihmal etmemelisiniz. Güneş kreminizi yalnızca yüzünüze değil, açıkta kalan boyun ve el gibi bölgelere de uygulamalısınız.

– Doğru ve dengeli beslenmek sağlıklı bir cilt için gerekli. Bol bol sıvı tüketmeli, sebze ve meyveler yönünden zengin bir beslenme düzenine geçmelisiniz. Tuz, un ve şeker cildinizin baş düşmanları arasında bulunuyor ve cildinizin yaşlanmasını hızlandırıyor. Doğal, katkısız ve sağlıklı besinleri tüketerek gerçekleşecek cilt hastalıklarına karşı önlem alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Diyet Çayı Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde diyet çayı, diyet çayları ve diyet yaparak hakkında bilgiler verilmektedir.

3 thoughts on “Sağlıklı Cildin Sırları

  1. Sağlıklı ve Temiz ciltler için yapılması gereken başlıca püf noktalardan biri kesinlikle cildimizi her zaman temiz tutmak ve saf suyla yıkamakla başlar.

  2. Aktarlarda satılan saf sabunlarında cilt sağlığı açısından büyük önemi olduğunu da unutmamak lazım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir