Virankaya Neresidir

İsimsizler dizisinin izleyicilerininde çok merak ettikleri konulardan biride VİRANKAYA’nın neresi olduğudur. İlgi çeken ve heyecanlandıran sahneleri olmasıyla yürekli ağıza getiren isimsizler dizisi ilk bölümlerinden itibaren büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Peki bu VİRANKAYA gerçekte neresi ve bu VİRANKAYA kaymakamlığı hangi ilde bulunmaktadır. VİRANKAYA aslında tamamen bir hayal ürünüdür, Türkiye toprakları içerisinde VİRANKAYA diye bir vilayet bulunmamaktadır. Tamamen isimsizler dizisine özel olarak kurgulanmış, tasarlanmış bir ilçe ismidir.

Bir çok kişinin de tahmin ettiği gibi isimsizler dizisinin konusu ülkemizdeki lanet terör olaylarından esinlenerek yazılmış bir senaryodur. İsimsizler dizisindeki VİRANKAYA olarak tanıtılmak istenen yer MARDİN ilimizin DERİK ilçesini anımsatıyor. Sebebi ise geçtiğimiz 2016 yılında Şehit edilen MARDİN-DERİK kaymakamı MUHAMMED FATİH SAFİTÜRK’den bahsediyor. İsimsizler dizisindeki yer, VİRANKAYA yani MARDİN-DERİK’tir.

Bir önceki yazımız olan İsimsizler 3. Bölüm Fragmanı başlıklı makalemizde isimsizler 3. bölüm, isimsizler dizisi ve isimsizler son bölüm hakkında bilgiler verilmektedir.

One thought on “Virankaya Neresidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir