Adalet Bakanlığının Personel Alımlarını Değerlendirmesi

Milli İstihdam Seferberliği kapsamında kamu kurumlarından da personel alımları bekleniyor. Adayların beklenti içinde olduBakanlık ve bağlı kuruluşları hakim ve savcı dışındaki personel alımlarına zaman zaman çıkmaktadır. Adalet Bakanlığının atama tarihlerini ve ilanlarını tahmin etmek zor. Genelde Bakanlık ansızın ilanlara çıkmaktadır ancak Bakanlıktan atama bekleyen adaylar varğu Bakanlık ve kurumlarından Adalet Bakanlığını bu haberimizde değerlendireceğiz.

22 Kasım 2016’da Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ bütçe görüşmeleri sırasında  “2017 yılı içinde Adalet Bakanlığı olarak yaklaşık 16 bin yeni personel alımı yapacağız. Bunlardan kastım icra katibi, zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, şoför, kaloriferci, infaz koruma memuru, infaz katibi gibi şeyler ve de hakim savcı alımı dahil 16 bin civarında alım yapılacaktır.” şeklinde açıklama yapmıştı.

9 Şubat 2017’de de TRT Haber canlı yayınında Bakan BOZDAĞ  “Haziran’da 2 bin kişi hukuk mezunlarından, 750 kişi de avukatlar arasından hakim savcı alacağız, yıl sonunda da yeni bir alım daha yapacağız. Son sınıf öğrencilerimiz endişe etmesin onlar için yıl sonunda da yeni alım yapacağız. Zabıt, İcra Katibi, İnfaz Koruma Memuru bunlara ilişkin de 2017’de yeni alımlar olacak.” açıklamasını yapmıştı.

Bir önceki yazımız olan Çağrı Merkezlerinde Personel Alımı başlıklı makalemizde çağrı merkezi, çağrı merkezi eleman ve çağrı merkezi iş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.

One thought on “Adalet Bakanlığının Personel Alımlarını Değerlendirmesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir