ADSL Wifi Şifremi Unuttum

ADSL Wifi Şifremi Unuttum – Nasıl öğrenebilirim

Son yıllarda bildiğiniz üzere internet kullanım oranı baya arttı ve artık neredeyse tüm işlerimizi internet bağlantısı sayesinde yapmaya başladık. Hatta bir çok sektör bile internet üzerinden devam edecek şekilde ayarlandı ve son olarak akıllı telefonlar ile bu durum baya bir hız kazandı. Evde internete bağlanabilmek için ilk olarak sabit modem sahibi olmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise internet bağlantısı satın almamız lazım. İnternete bağlantı kurmanız için ise kullandığınız internet şirketinin size vermiş olduğu ADSL kullanıcı bilgilerini modem üzerinden giriş yapmanız ve internete o şekilde bağlanabilmeniz gerekmektedir. Yani son işlem olarak kullanıcı adı ve şifre gelmektedir.
Daha sonrasında ise modemi istediğiniz gibi kendinize göre özelleştirebilir ve isterse kablolu isterseniz de kablosuz olarak internet bağlanabilirsiniz. Bu konumuzda ise kablosuz bağlantıda şifrenizi unutsanız ne yapmanız gerekiyor yada şifrenizi nasıl bulabilirsiniz onu görelim..

ADSL Şifrenizi bulabilmeniz için ADSL Modeminize bağlantı yapmanız gerekmektedir. Yani modem arayüzüne göre bağlantı sağlayarak internet bağlatınız için gerekli ayarları yada sizin için gerekli ayarları kolayca yapabilirsiniz. Her modemin kendine has bir arayüz şifresi veya kullanıcı adı ile işlem yapılabilmektedir. Modem arayüz üzerinden bu işlemi kolayca hızlı bir şekilde yapabilir ve ADSL Wifi şifrenizi unuttuysanız eğer bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Modemlerin markalarına göre yada modellerine göre kullanıcı adı ve şifresi değişim göstermektedir. Yani Wifi şifresinizi öğrenmek istiyorsanız eğer Modeminizin arayüzüne bağlantı sağlayıp Wifi şifresinizi kolayca öğrenebilirsiniz. Tabi arayüz şifresinizi değiştirdiyseniz bu durum biraz daha farklı olacaktır. Bu durum için ilk olarak modemi sıfırlamanız ve modemin belirleyeceğiz modem wifi şifresinizi arayüzden öğrenebilirsiniz. Bu durumdan sonra ise mutlaka modem ayarlarınızı tekrar yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Whatsapp Ne Zaman Kapanıyor başlıklı makalemizde whatsapp, whatsapp iptal etme ve whatsapp kapanıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir