Hoşgeldin Ramazan 2017

Yine hoşgeldin Ya Şehri Ramazan 11 Ayın sultanı, bildiği üzere son yılların tutulan en uzun orucu olarak biliniyor. İftar ile sahur aralığı ortalama 5 saat ile 6 saat arasında değişiyor. Yaz aylarında oruç tutanların bildiği gibi bu aylarda oruç tutmak bazen insanları zorlayabiliyor. Ama önemli olan oruç ibadetimizi sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmekte Allah bize sabrını veriyor.

İLK İFTAR VE SAHUR
Bu sene İstanbul’da ilk sahur 03.36’da yapılacak, ilk iftar ise 20.33’te açılacak. Ankara’da ilk sahur 03.27 yapılacak, ilk iftar ise 20.15’te açılacak. İzmir’de ise 03.59’da yapılacak ilk sahur sonrası ilk iftar da 20.33’te yapılacak.

En Erken iftar yapan iller ise Hakkari, Van, Iğdır, Şırnak ve Ağrı, en geç oruç açılacak iller ise Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir ve İzmir devam ediyor.

İller arasındaki farklar ise; Hakkari ile Edirne arasındaki iftar farkı ise 80 dakika’dır. Bir bakış açısı da şu şekilde Hakkari’deki insanlar teravih namazını kılmaya hazırlanırken, Edirne’de yaşayanlar iftar sofrasına yeni hazırlanmış olacak. Allah tuttuğumuz tüm oruçların kabulünü nasip eylesin.

Bir önceki yazımız olan Polarize Gözlük Nedir başlıklı makalemizde polarize, polarize cam ve polarize gözlük hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir