Kayıt Dışı İmei Nedir

Kayıt dışı IMEI Nedir

Hayatımızda en çok tercih edilen elektronik cihazlar bilindiği gibi işletim sistemlerine sahip ve günümüzün vazgeçilmez bir parçası olarak yer alan akıllı telefonlar ve tabletler diyebiliriz. Peki bu cihazlardaki işletim sistemlerinin dışında bizlerde olduğu gibi bir sistem kayıt imei numarası yer almaktadır. Bu imei numara ise TC numarası ile benzerlik göstermektedir. Bildiğiniz gibi TC numaramız bizim kimliğimizde yer alan vatandaşlık numaramızdır ve sim kart olan akıllı cihazlarda da imei numarası onların vatandaşlık numarası diyebiliriz. Özellikle teknolojinin ilerlemesiyle bu işlemler ortaya çıktı. Günümüzde ise akıllı telefon kullanıcılarını tedirgin eden faktör ise imei klonlanması veya kapanan imeiler dir.

Genel anlamda yukarıda yer alan görsel bir çoğumuzun başınıza gelebilir. Fakat bu tarz burumlarda ne yapmanız gerekmektedir yada nereye başvuru yapmanız gerekir. Hangi işlemleri uygulamanız gerekiyor.

Öncelikle şunu belirtelim. Eğer başınıza buna benzer bir durum gelirse öncelikle yapmanız gereken işlem cihazı satın alırken elinizde bulunan fatura ile birlikte cihazı almış olduğunuz yere gitmeniz önerilir. Gerekli tüm işlemleri aldığınız yer BTK ile iletişime geçerek çözümleme üretecektir.

Bir önceki yazımız olan İphone Ekranım Kırıldı başlıklı makalemizde apple teknik servis, iphone cihaz değişimi ve iphone ekran değişimi hakkında bilgiler verilmektedir.

One thought on “Kayıt Dışı İmei Nedir

  1. Yurdışından getirilen ve sokak satıcılarından alınan cihazlarda oldukça sık karşılaşılan bir durum, telefon alırken dikkatli olmanızda fayda var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir