Kredi Kartları İnternet Alışverişine İptal Kararı


Artık yakın bir zamandan sonra Kredi Kartları internette alışveriş yapmamıza iptal kararı geldi. Genel olarak ülkemizde kullanılmakta olan tüm kredi kartları ve banka kartları ile online alışveriş işlemlerine kapatılacak. Ülkemizde kullanılmakta olan tüm kredi kartları 17 Ağustos 2017 tarihinden itibaren internet alışverişinde kullanımı için kapatılacak. Bu işlem otomatik olarak gerçekleşeceğinden dolayı bankanıza vereceğiniz dilekçe vererek veyahut müşteri temsilcilerini arayarak sesli yanıt sistemi üzerinden internet alışveriş işlemini tekrardan aktif hale getirebilirsiniz. Bu konunun esas sebebi ise son yıllarda artan siber dolandırıcılık olaylarından kaynaklanmaktadır.

Siz eğer online alışveriş sitelerinden alışveriş yapmak istiyorsanız yukarıda bahsettiğim gibi bankanıza dilekçe ile başvurabilirsiniz. Bu işlem ise 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra kullanmakta olduğunuz kredi kartının hangi bankaya ait ise o bankaya dilekçe vererek tekrardan aktif hale getirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yaşar Büyükanıt Yoğun Bakımda başlıklı makalemizde durumu, nasıl ve yaşar büyükanıt hastanede hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir