Mide Yanmasına Ne İyi Gelir

Mide yanmasına iyi gelen önerilerden biri tarçınlı ılık sudan bahsedeceğim bugün.

Bir çok insanın ezelden beri en büyük sağlık sorularından biride kesinlikle mide yanmasına ne iyi gelir sorusudur. Peki mide yanmasına ne iyi gelir, bu sorundan nasıl kurtulabiliriz. Basit bir karışım olan tarçın ile yapılan karışık oldukça basit ve mide yanmasına iyi gelir. Ilık bir bardağa, bir tatlı kaşığı kadar tarçınla iyice karıştırıp bu karışımı yavaş yavaş tüketebilirsiniz.

Peki mide yanmasından korunmak için yapılması gerekenler nelerdir.

Yemekten sonra bol su tüketimi ve küçük porsiyonlu yemekler tüketmeniz. Aynı zamanda bol salçalı, baharatlı ve acılı yemeklerden uzak durmanız gerekir. Fast food tarzı alternatif yiyeceklerden uzak durmak, yanmış yağla yapılan öğünlerden de uzak durmanızda da fayda var.

Mide reflüsü ve gastiritten korunmanın yoluda kesinlikle hergün akşam yemeğinden sonra 1 şişe sade maden suyu tüketmektir. Şahsen bu sorundan 1 yıl içerisinde düzenli olarak kullandığım maden suyu, mide reflüsüne iyi gelmişti, sonuçta maden suyunun insan vücuduna herhangi bir zararı da bulunmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Obezite Hastalığının Nedeni ve Nasıl Korunulur başlıklı makalemizde obez hastalığı, obez neden olur ve obezite hakkında bilgiler verilmektedir.

One thought on “Mide Yanmasına Ne İyi Gelir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir