Sağlık Bakanlığı 16 Bin Personel alınacak

Sağlık Bakanlığının resmi gazetede yayınlamış olduğu, Şubat 2017 tarihli açıklamasına göre; 16 bin personel alınacağını duyurdu. Şu sıralar oldukça personel konusunda problem yaşanan bölgelerde değerlendirmek ve yetiştirmek amaçlı olarak 16 bin personel alınacak. Sağlık bakanlığının alınacak olan elemanlara sözleşmeli olmasıda oldukça iyi gözüküyor. Peki Sağlık Bakanlığının İstihdam edilecek alanlar acil sağlık hizmetlerinde, ilçe sağlık müdürlüklerinde, Türkiye Kamu hastaneleri kuruma bağlı olan tüm eğitim hastanelerine ve yatılı tedavi hizmeti veren kurumlarınada personel alımı yapacağını duyurdu.

PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Personel istihdamında zorluk çekilen yerlerde gönüllülük esasına göre devamlı sağlık hizmeti sunumu sağlanmış olacak. Personel alımının ne zaman yapılacağına dair herhangi bir bilgi bulunmamakla beraber, bu alımların bir sonraki tercih döneminde yapılabileceği öngörülüyor.

Bir önceki yazımız olan Köy Korucusu alımları 2017 başlıklı makalemizde köy korucuları, köy korucusu ve köy korucusu alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir