Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde uygulanmakta olan yasalara göre sigortasız işçi çalıştırmak suç unsurlarından biridir. İşçi iş kazasına uğrar veya meslek hastalığına yakalanırsa sigortasız çalıştığı süre zarfında sigortalıymış gibi işlem görür ve bu durumda işveren sigortasız işçi çalıştırdığı süre kadar hem para cezası alır hem de hakkında cezai işlemi uygulanır. Fakat bunların dışında bir de herhangi bir işte çalışmayan ve meslek icra etmeyen insanlar da bulunmaktadır. Örneğin ev hanımları, öğrenciler gibi örnek verebiliriz.

Sigortası Olmayan Kişiler Bankalardan Kredi Alabilir mi?

Bankalar kredi vermek konusunda öncelik olarak sabit sigortalı çalışan, aylık düzenli bir maaşı olan ve kredi taksitlerini geri öderken zorlanmayacak kişilere kredi verme konusunda daha isteklidir. Fakat bu durum sigortasız kişilerin kredi alamayacağı anlamına gelmez. Sigortasız olmasına rağmen büyük bir malvarlığına ve yüksek bir gelire sahip olan, bankacılık sicil sorunu olmayan veya kredi notu yüksek olan kişiler de bankalara kolaylık kredi başvurusu yapabilmektedir. Ayrıca üzerinize kayıtlı bir ev ya da araba var ise bankalar size kolaylıkla kredi verecektir. Bunun sebebi ise böyle bir malvarlığınız olduğu takdir de banka kendisini deyim yerindeyse garantilemiş oluyor. Hatta bazı bankalar malvarlığınız üzerine ipotek kurma şartıyla kredi vermektedir. Ancak kişi bankaların kara listesine düşmüşse kredi almak imkansız olarak gözükmektedir.

Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Finansbank Sigortasız Kredi: Faiz oranlarının düşük tutulması kredi çekmek isteyenleri bu bankaya yönlendiriyor. Telefon ve internet bankacılığı aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.
ING Bank Sigortasız Kredi: Bu bankadan kredi çekmek istiyorsanız kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. İng Bank sigortasız kişilere, işsizlere de belli tutarlarda kredi imkânı vermektedir.
Halkbank Sigortasız Kredi: Sigorta ve kredi notu konularında oldukça rahat davranan bir bankadır. Devlet destekli olmasına bağlı olarak kredi çekme konusunda daha makul durmaktadır.
Yapı Kredi Sigortasız Kredi: Kredi çekenlerin en çok rağbet ettiği banka 10.000 TL’ye kadar sigortasız kişilere kredi imkanı sunmaktadır. Faiz oranları düşüktür.
Denizbank Sigortasız Kredi: İhtiyaç kredisi adı altında krediye ihtiyacı olanlara kredi veren bankada üst limit 10.000 TL’dir.

Bir önceki yazımız olan Far Cry 5 Türkiye Ücretlendirmesi başlıklı makalemizde far cry 5, far cry fiyatları ve far cry oyunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir