Stresten Kurtulma Yolları

Sabahları uyandığınızda sürekli Allah’a şükredin, sahip olduklarınızın değerini bilmeyi öğrenin. Bulunduğunuz halden keyif almayı deneyin. Başınızdan kötü bir olayda geçse bunu değerlendirip, nasıl içinden çıkabilirsiniz diye önemseyin.

Aklınız mantık dışı işlere karıştığı zamanlarda, kendi yolunuzu takip edin. En ufak sorunlara karşı kendinizi, mağlup hissetmeyin. Çevrenizdeki insanların dertlerine, sorunlarına karşı çözüm üretmeyi deneyin. Geçmişteki hatalarınızdan dolayı kendinizi suçlamayı bırakın. Her zaman ileriye dönük güzel işler yapmayı ve hayaller kurmayı deneyin.

Kötü düşünceler içerisinde bulunduğunuz da mantığınızla hareket etmeyi tercih edin. Kitap okumak, kültürel faaliyetlerde bulunmak için zihninizi ve ruhunuzu rahatlatmayı kural edinmelisiniz. Çevrenizde olan bitenden haberdar olmak araştırmacı ruhunuzu genişletir. Sahip olduklarınızın değerini bilin, anı yaşamak gibi ufak kaçamaklardan uzak durmalısınız. Yaptığınız iş her ne ise bundan keyif almayı deneyin, kimse size zorla iş yaptıramaz.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Cildin Sırları başlıklı makalemizde cilt sağlığı, cilt temizliği ve sağlıklı cildin sırları hakkında bilgiler verilmektedir.

One thought on “Stresten Kurtulma Yolları

  1. Çok teşekkürler günün stresini atmak icin gerekli tüm puf noktaları bizlerle paylaştığınız icin minnettarım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir