Twitter’da Yeni Mesajlaşma Özelliği

Sosyal medya devinden yapılan duyuruya göre, Twitter’ın yeni özelliğini kullanabilmek için kullanıcılarının ilk başta “Herkesten Mesaj Al” ayarını etkinleştirmesi gerekmektedir.

Daha sonrasında ise takip edilmeyen kullanıcılardan gelen mesajlar, “Mesajlar” bölümünde “İstek” şeklinde görünüyor. Bununla birlikte, takip edilmeyen kullanıcılar tarafından eklenilen yeni grup sohbetleri de “İstek” olarak twitter kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Twitter kullanıcıları sohbete giriş yaptığında takip edilmeyen kullanıcılardan gelen mesajlar için mesaj için “Sil” veya “Kabul Et” sekmesinden birini belirlemesi gerekiyor. Mesajı kabul etmek, bu kişi ile etkileşim kurulmasına olanak tanıyor ve mesaj, kullanıcının gelen kutusuna taşınıyor. Takip edilmeyen kullanıcıların, isteklerini kabul edene kadar kişilerin mesajı gördüğünü bilmiyor. Silinen mesaj ise gelen kutusundan kaldırılıyor.

Bir önceki yazımız olan Facebook Hesabı Tamamen Silme başlıklı makalemizde facebook hesabı kapatma, facebook hesabı sil ve facebook hesabı tamamen silme hakkında bilgiler verilmektedir.

One thought on “Twitter’da Yeni Mesajlaşma Özelliği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir