Uyuşturucu madde ve zararları

Bugün ki yazımda uyuşturucu madde ve zararları hakkında bir makale hazırlayacağım, yazı tamamen bana ait olup yayınlanacağı zaman kaynak göstermenizi rica ediyorum.

Her geçen gün Dünya’da ve Türkiye’de gençlerimizi ve tüm insanların en büyük sorunlarından biridir. Özellikle de gençlerdeki aile ve sosyal çevre sorunlarından dolayı kendilerini bu maddelerin tesirine kendilerini düşürüyorlar. Tabi bu işin tüccarları olan torbacılar ( sokak satıcıları ) ilkokul öğrencilerini de kendi pislik ağlarına düşürmeyi maalesef başarmış durumdalar.

Uyuşturucu madde nedir.?

Uyuşturucu maddelerin hepsi kullanan insanların hayatlarını kötü yönde etkileyen ve kullanılan uyuşturucu madde çeşidine göre de değişkenlik göstermektedir. İlk başta kullanıldığında keyif, sonrasında ise uyuşturucu bağımlısı yaparak insanların hayatlarını alt üst eden kimyasal maddelerdir. En çok kullanılan ve en kötü olarak tabir edilen uyuşturucu maddeler ise Eroin ile Kokain olarak halk dilinde bilinen maddelerden başlar.

Uyuşturucu maddelerin zararları:

Her uyuşturucu maddenin kendisine özel farklı zararları vardır, tabi bu uyuşturucu maddelerin hepsinin ortak özelliği ise tek bir ortak noktası var. Bağımlısı olan insanları kendi pençesine düşürmek ve bağımlısı haline getirmektir. Uyuşturucu madde bağımlısı insanlar kullanmadıkları zamanlarda ise aşırı terleme, üşüme ve konuşamama tarzında normal dışında farklılıklar göstermektedir. Tüm bunların sebebi ise vücudun tamamen uyuşturucu madde etkisinde kalmasından dolayıdır.

Uyuşturucu madde tedavisi:

Uyuşturucudan nasıl olsa tedavi olup kurtulurum gözüyle bakıpta kullanma gözüyle bakan insanlarda yok değil aslında, gerçek şu ki ilk defa kullanan insanlar da aynı sorunları bırakır. Kimsenin bu uyuşturucu denen illet ile kullanmamanızı yüce Allah’tan dilerim. Uyuşturucu madde tedavisi oldukça zor olunan bir tedavi olduğu ile bilinir, fakat bu tedavi süresi boyunca insanlarda tedavi edilmesi imkansız sorunlar bırakması sebebiyle yaşamlarına son verenlerde oldukça fazla. Sonuç olarak her şeyin başı dua ve Allah’a sığınmaktır.

UYUŞTURUCU İLK OLARAK SİZLERE MUTLULUK VE HUZUR VERMESİYLE TERCİH EDEBİLİRSİNİZ, YADA ARKADAŞ ORTAMI SONUCUNDA KURBAN GİTMİŞ OLABİLİRSİNİZ. AMA HİÇ BİR ŞEY SİZİN SAĞLIĞINIZDAN ÖNEMLİ DEĞİLDİR. UNUTMAYIN İNSANIN EN İYİ ARKADAŞI AİLESİDİR.

Bir önceki yazımız olan Taksi Çıkması Araçlar Hakkında başlıklı makalemizde taksi çıkmaları, taksi çıkmaları hakkında ve taksi çıkması hakkında bilgiler verilmektedir.

One thought on “Uyuşturucu madde ve zararları

  1. Gençlerimizin biran evvel bu illetten kurtulmasını canı gönülden istiyorum. Lütfen çocuklarımıza bununla ilgili daha yakından gözetmeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir