Whatsapp Hesabının Silinmesi

WhatsApp tüm dünyada popüler olarak kullanılan anlık mesajlaşma hizmeti sağlayan bir uygulamadır. Günümüzde SMS ve MMS kullanımını neredeyse ortadan kaldırmış olan WhatsApp, kullanıcılardan yalnızca internet bağlantısı istemektedir. Fakat kullanıcılar farklı nedenlerden dolayı hesaplarını silmek isteyebilirler. WhatsApp hesabı silinmeden önce verilerin temize çekilmesi kullanıcıların yararına olmaktadır.

WhatsApp hesabı silinince;

Telefon numarasının WhatsApp ile ilişkisi kesilir
Hesap bilgileri, diğer kullanıcıların favori kısmından silinir
Gruplardan otomatik olarak çıkılır
Sohbet bilgilerinin silinir
WhatsApp yedeklerinin kaybı olur
Aktif olarak kullanılan ve insanların iletişimini kolaylaştıran WhatsApp hesabı silinmek istenildiğinde, bilgiler de tamamen ortadan kalkmaktadır. Dolayısıyla hesaplarını silmek isteyen whatsapp kullanıcıları kaybedecekleri verilerin farkında olmaları gerekiyor. WhatsApp hesabının kesin olarak silinmesi gerekiyorsa eğer bilgilerin silinecek olan cihaza kaydedilmesi seçeneği değerlendirilebilir.

WhatsApp Silme İşlemi

WhatsApp hesabının silinmesi için ilk olarak tabiki whatsapp uygulaması açılmalıdır. Kişisel sayfadan ayarlar sekmesine girildikten sonra, hesap seçeneğine giriş yapılmalıdır. Hesabımı sil seçeneğine tıkladıktan sonra telefon numarası giriş yapılarak hesap silme işlemi tamamlanmaktadır. Bu adımlarının uygulanmasından sonra, WhatsApp hesabı kalıcı olarak ortadan kalkacaktır.

Bir önceki yazımız olan Vodafone Özgür Genç Tarifesi başlıklı makalemizde özgür genç freezone, özgür genç tarifesi ve uygun tarifeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir